Hizmetlerimiz

Aşılama ve Aşı Takibi

Kedi ve köpeklerde çoğunlukla ölümcül olan virüslerin yol açtığı viral hastalıklar kedilerde İmmun yetmezliği-immunodeficiency virüs (FIV), feline levkemia virus (FELV), feline infeksiyöz pentonitis (FIP) hastalığına yol açan coronavirüs, Felinecalicivirüs, Feline herpesvirus’a karşı; köpeklerde ise disteuger virüs (köpek gençlik hastalığı), corona virüs, parvovirüs ( kanlı ishal hastalığı), rabies virüs (kuduz hastalığı) enfeksiyonlarına karşı aşılama yapılmaktadır. Bunların dışında bakteriyel olarak bordetella brenchiseptica( bronşit hastalığı), borrelia burgdorfei tarafından oluşturulan ve kenelerle bulaşan lyme hastalığı ve microsporium canis’in yol açtığı deride mantar enfeksiyonuna karşı koruyucu ve tedavi amacıyla aşılamalar uygulanmaktadır Ayrıca iç parazit (cestod, nematod-bağırsak kurtları) ve dış parazitlere (bit, pire, kene) yönelik enjeksiyon yoluyla, tablet içirerek ve ense damlası uygulamasıyla her 2 ayda bir parazit mücadelesi yapılmaktadır Uygulanan aşılar bilgisayarımızda elektronik sisteme kaydedilip daha sonraki aşılar sms ile telefonunuza bilgilendirme amaçlı mesaj olarak gönderilir.

Muayene ve Teşhis

Küçük dostlarımızda bulunan birçok hastalığın teşhisinde genel muayene büyük önem taşımaktadır. Kliniğimizde göz, ağız, burun, kulak muayeneleri; kalp akciğer ve karın boşluğundaki organların muayenesi; deri, dışkı ve idrar muayenesi çeşitli alet ve ekipmanlar ile detaylı şekilde yapılmaktadır.

Laboratuvar (Kan ve İdrar Tahlilleri)

Kliniğimiz bünyesinde hemogram (tam kan tahlili), biyokimyasal analizler, idrar tahlili, bazı hastalıkların teşhisinde kullanılan hızlı test kitleri, mantar ekimi; kan, idrar ve dışkının mikroskobik incelemesi rutin olarak yapılmaktadır. İhtiyaç halinde dışarıdan veteriner laboratuvarından hizmet alınarak tüm tahliller yapılabilmektedir.

Yoğun Bakım

Acil müdahale gerektiren durumlarda, solunum problemi çeken hastalarımızda, hastanın vücut ısısını dengeleyemediği durumlarda (düşük ateş), minik dostlarımızı yoğun bakım ünitesinde takibe alarak ve gerekli durumlarda oksijen cihazıyla solunum takviyesi yaparak sağlıklarına kavuşmalarını sağlıyoruz.

Dijital Röntgen

İç organlardaki herhangi bir olumsuzluğun tespiti amacıyla detaylı görüntülemede; kemiklerin ve sert dokulardaki kırık, çatlak, çıkık (lukzasyon) ve diğer rahatsızlıkların tespitinde röntgen ve CR cihazıyla birkaç dakikada bilgisayarda görüntü elde edilmektedir.

Ultrason

Organların ultrasonografik muayenesi, ultrason cihazıyla yine gebelikk tespiti yapılmaktadır. Gerektiğinde uzman hekimlerden yardım alınabilmektedir.

Doğum

Küçük hayvanlarda zaman zaman doğum esnasında problem yaşanabilir ve bu durumda doğuma yardım gerekebilir. Normal doğumla gerçekleştirilemeyen vakalarda sezaryen operasyonuyla yine doğuma yardımcı oluyoruz.

Cerrahi

Dişi kısırlaştırma (obariohysterectomi), erkek kısırlaştırma (kostrasyon), genel cerrahi operasyonları, ortopedik cerrahi operasyonları (kırık ameliyatı vb.) rutin olarak kliniğimizde yapılmaktadır. Uzman gerektiren durumlarda irtibat kurup cerrahlardan destek alınmaktadır. Tüm ameliyatlar, bünyemizde steril operasyon odamızda gerçekleştirilmektedir.

Yatılı Hasta

Bazı hastalıklar uzun süre tedavi gerektirebilir veya cerrahi operasyon sonrası postoperatif bakım durumlarında, hastaların takip edilebilmesi ve stabil tutulabilmesi için, onların barınabileceği her boyuta uygun boxlarda, minik dostlarımızaı misafir etmekteyiz.

Mikroçip Uygulama

Kedi ve köpeklerde biyokimliklendirme ve kayıt amacıyla mikroçip uygulaması devlet tarafından zorunlu hale getirilmiştir. İki kürek kemiği arasına enjeksiyon uygulamasıyla çip deri altına uygulanır ve çip numarası elektronik ortamda ilgili siteye pet sahibi üzerine bilgileriyle birlikte kaydedilir.

Tıraş ve Banyo Hizmeti

Makine tıraşı ve banyosu tarafımızdan yapılmaktadır. Tıraş ve banyo öncesinde lütfen randevu alınız.

Hasta Servis Hizmeti

Kliniğe getirmenin mümkün olmadığı veya yerinde müdahale edilmesi gereken durumlarda dışarıya hizmet vermekteyiz.

Dahiliye (İç Hastalıkları)

Petshop (Mama ve Aksesuarlar)

Kedi köpekleriniz için en uygun olan, kemik ve kas gelişimi için yavru kedi ve köpek mamaları ve kısırlaştırılmış steril kedi mamaları, farklı hastalıklar için veteriner diyet mamaları bulunmaktadır. Ayrıca farklı çeşitlerde birçok aksesuarı petshop bölümümüzde bulabilirsiniz.